Przejdź do głównej zawartości

Windows Phone 7 w LG E900

Na wstępie dziękuje za zaproszenie na HotZlot. To było niesamowite przeżycie! Możliwość porozmawiania z ludźmi z redakcji i z czytelnikami dobrych programów, których znało się jedynie z xywek/avatarów - bezcenne :) Wpis nigdy by nie powstał, gdyby nie konkurs na Kinecta, gdzie udało mi się wywalczyć w boksie - LG z Windows Phone 7 :) Pozdro dla wszystkich uczestników konkursu :)

Pierwsze kroki w Windows Phone 7

Windows Phone 7 miałem okazje zobaczyć już w okolicach października/listopada 2010. W większości przeważały opinie, iż jest brzydki i mało intuicyjny. Wówczas po minucie spędzonej z nim, nie można było myśleć inaczej.

Teraz mając go już dłużej, dochodzę do wniosku, iż jest on... na swój sposób piękny;) Po pierwszym uruchomieniu widzimy ekran główny z kafelkami. Zaskoczeniem jest, to iż nie ma znanego wszystkim pulpitu jak z Androida. Przypomina to raczej iOS. Tutaj jednak postawiono na przejrzystość i funkcjonalność.

Na wstępnie dodam, iż telefon został zaktualizowany do najnowszej dostępnej wersji 7.0 (7392).

Ekran główny dzieli się na dwa pod-ekrany. Na pierwszym mamy listę kafelków w dwóch kolumnach. Tutaj ustawiamy wedle upodobania, najczęściej używane funkcje, aplikacje. Kafle z SMS-ami, połączeniami, kalendarzem itp. prezentują skrótowe informacje o zawartości. Jest to naprawdę bardzo praktyczne!

Drugi ekran (przewijamy ekran w lewo), jest ekranem zarządczym. To taki "panel sterowania". Mamy w nim spis wszystkich aplikacji, funkcji. Z tego miejsca zarządzamy naszym urządzeniem. Całość zostało zaplanowane z głową bez rewolucji, ale też i bez udziwnień.

Interface

Interface w Phone 7 nie jest podobny do niczego innego, co widzieliście wcześniej ;) Menu główne, jak już wspomniałem, to kafelki, które dostosowujmy do własnych potrzeb. Przechodząc do aplikacji, które zostały przygotowane z myślą o Phone 7, dostrzeżemy ich wyjątkowość pod kątem UI.

Całość sprowadza się do przedstawienia interfejsu w postaci kilku ruchomych, niezależnych od siebie płaszczyzn. Podobnie jak miało to miejsce w starszych platformówkach np. na Amigę :). Standardową są to trzy płaszczyzny: pierwsza: tło w postaci grafiki, druga: tekst z opisem gdzie się znajdujemy i trzecia: menu aplikacji. W ruchu prezentuje się to świetnie.

desk

Kolejną ważnym elementem są dodatkowe opcje, przyciski dostępne w dolnym pasku (wyślij, edytuj, opcje...). Microsoft, założył, iż każdy(!) piszący na Phone 7 ma używać standardowych rozmiarów ikon i to tylko czarno-białych! Ilość widocznych przycisków również ograniczono z góry. Pozostałe funkcje dostępne są po dotknięciu do trzech kropeczek "..." (więcej). Zabieg ten spowodował, iż menu w każdej aplikacji wygląda identycznie i nie sposób się zgubić. Szybko doszedłem do wniosku, że to naprawdę świetny pomysł. Menu dzięki temu jest dodatkowo schludne i nieprzeciążone. Minusem może być jedynie to, iż ikonu dla niektórych osób mogą być ciut za małe i przez to niezbyt czytelne.

Jako przykład minimalizacji UI, dodam jeszcze, iż wszelkiego rodzaju przetwarzanie danych (podłączenie do WiFi, łączenie z Facebookiem itp.), przedstawione jest w postaci malutkich kwadracików, przewijający przez przez ekran. Proste i piękne!

Interface jest schludni i minimalistyczny, brak wodotrysków powoduje, iż całość obsługuje się intuicyjnie, oraz bardzo szybko. Nie ma oczekiwania na ekrany ładowania, przywieszenia systemu nie występują.

Dzięki niezłemu pomysłowi z kafelkami, obsługa całości za pomocą palca spisuje się rewelacyjnie!

Wesoła trójka

Każdy telefon z Windows Phone musi został wyposażony w 3 przyciski od lewej (wg ustaleń Microsoftu): "Wstecz"- cofa do ekranu wcześniejszego, "Start" - powraca do ekranu powitalnego i" Szukaj" - szuka elementów w obecnie znajdującym się zestawie (np. Marketplace) lub w sieci.

Przycisk wstecz działa tak jak powinien.W każdej chwili możemy skorzystać z cofnięcia się do strony wcześniej. Działa to wszędzie, bez względu na aktualnie uruchomioną aplikacje i spisuje się świetnie.

Po prawej szukanie wykorzystuje silnik binga do przeszukiwania sieci, szkoda że nie można szukać np. po lokalnych zasobach (sms, kontakty itp.)

Po środku przycisk "Windows", który zabiera nas zawsze do domu :) Dłuższe przytrzymanie powoduje uruchomienie modułu do wydawania komend głosowych. Funkcjonalnie jest ot bajer, ale działa bardzo dobrze. Możemy głosowo otworzyć kalendarz, przejrzeć smsy, czy zadzwonić do kogoś. Oczywiście z racji wykrywania słów jedynie w języku angielskim, czasem bywają problemy z dzwonieniem głosowym do osób, z twardo wymawianymi współgłosami. I tak o ile "call Elwira" nie udało się rozpoznać dla Windows Phone 7, o tyle "call baśka" poszło za pierwszym razem ;)

Facebook

O tak, integracja z Facebookiem w Windows Phone 7 jest genialna! Podając login i hasło do naszego konta, nasza lista kontaktów z telefonu zintegruje się automatycznie z lista znajomych z Facebooka! Otrzymujemy w taki oto prosty sposób, listę kontaktów z telefonami połączoną z danymi z Facebooka (email, data urodzin, podgląd tablicy, zdjęcie profilowe jako avatar kontaktu). Całość wygląda jak połączenie książki telefonicznej z tablicą Facebooka, rewelacja ;)

Marketplace

Marketplace dla Windows Phone 7 został uruchomiony w październiku 2010 roku. Obecnie ma ponad 26000 aplikacji! W tym kilkaset polskich. Całość wygląda bardzo podobnie jak w innych systemach. W tym miejscu polecam aplikację WP7applist, która spisuje się znacznie lepiej, niż oryginalna do zarządzania Marketplacem. Możemy w każdej z kategorii przeglądać tylko płatne/darmowe programy. Dodatkowo posiada ona kategorię z płatnymi aplikacjami, które zostały udostępnione za darmo! Każdy znajdzie coś dla siebie :)

LG E900

Sam telefon nie wyróżnia się niczym z pośród telefonów z Windows Phone 7. Na plus można zaliczyć bardzo czuły ekran, który pozwala dodatkowo zwiększyć komfort symbiozy z telefonem ;) Ciekawe został zaprojektowany dolny i górny brzeg telefonu. Posiada on wykończenie z dobrze trzymającego się gumo-plastyku :) Dzięki czemu trzymanie telefonu w pozycji horyzontalnej jest bardzo wygodne i stabilne.

desk

Z telefonem otrzymujemy ładowarkę z odpinanym kablem USB, bardzo przyzwoite słuchawki dokanałowe, całkiem szczegółową instrukcje o Windows Phone 7 i baterię 1500 mAh.

Bateria.... no cóż nie jest super pojemna. Prz bardzo oszczędnym użytkowaniu starczyć może nawet na 5 dni (smsy, czasem jakaś rozmowa, bez żadnych zabaw:P ). W normalnym użytkowaniu będzie to około 3 do 4 dni max.

Jakość wykonania telefonu jest dobra. Miło leży w dłoni, użyte materiały wydają się być wysokiej jakości. Jeśli miałbym zwrócić na coś uwagę to na środkowy przycisk z "Windowsem", wygląda tak jak by nalepka z logiem miała się odkleić w niedługim czasie, obecnie jednak wszystko jest na swoim miejscu :)

Szczegóły techniczne:

Waga: 157 g Wymiary: 60mm x 11mm x 125mm Wyświetlacz: 3.8 cala; 480 x 800 WVGA Procesor: Qualcomm Snapdragon QSD8650 1ghz Pamięć: 16 GB Pamięć RAM: 512MB Aparat foto: 5MP, kamera 720p HD, fokus, dioda LED Bluetooth: Bluetooth 2.1 Wi-Fi: 802.11b/g/n Protokoły: 3G, GPRS, EDGE

Kilka dodatków

Bardzo miło korzysta się również z aparatu. 5MP sprawuje się na zdjęciach, jak na aparat wbudowany w telefon, dość dobrze. Uważam, iż takie dodatki do telefonów to raczej bajer, ale tutaj ciężko się do czegoś przyczepić. Zdjęcia/filmy są i tyle ;)

Windows Phone 7 posiada wbudowaną przeglądarkę Internet Explorer , bazująca na kodzie dużej IE7. Działa dość płynnie. Posiada 6 zakładem. Minus to brak flasha. Oczywiście filmy z YouTube możemy oglądać, za pomocą jednej z wielu aplikacji dostępnych w Marketplace.

Obecna wersja posiada również system "kopiuj - wklej" który można posłużyć w pisaniu SMS-ów, przenoszeniu numerów telefonów itp. Całość działa dość szybko i intuicyjnie.

Instalując na komputerze Zune, możemy bezproblemowo wgrywać zdjęcia/muzykę na telefon jak i go aktualizować. Wszytko przebiega bardzo szybko i bez problemów. Miłym akcentem jest to, iż aplikacja sama zadba o przekonwertowanie np. filmów na format zjadliwy dla Windows Phone 7.

Telefon posiada mobilnego Offica 2010. Ja na wersję mobilną jest całkiem ok. Chociaż, służyć będzie w większości, jako narzędzie do niewielkiej edycji/prezentowania dokumentów, niż pisania wypracowań, czy formularzy w Excelu :)

desk

Łyżka dziegciu

Żeby nie było zbyt kolorowo, Windows Phone 7 jest świetnym systemem ale...

To co mnie najbardziej zaskoczyło to brak możliwości ustawiania innych dzwonków niż domyślne. Nie rozumiem co miało to na celu? Chyba nie walkę z piractwem?

Również nie istnieje coś takiego jak profile dźwiękowe. Jedynie występuje opcja wyłączenia dźwięków teflonu z wibracjami.

Możliwości Bluetootha sprowadzają się jedynie do połączenia z np. zestawem słuchawkom. Brak opcji przesyłania/odbierania plików! Co kierowało ludźmi z MS, że nie zaimplementowali takiej funkcjonalności?

Nie wspomniałem jeszcze o jednej małej wadzie: o wadze telefonu. Nie jest to cegła, ale ok. 150g na początku było dość odczuwalne w kieszeni.

Rozumiem, iż polska wersja systemu nie została na czas przygotowana, ale żeby nie było polskiej klawiatury? Brzydko!

Brak obsługi wielozadaniowości dla aplikacji film trzecich. Widać wzorowanie się na iOSie.

Mimo, że Windows Phone 7 posiada świetny interface, brakuje jednak możliwości dostosowania go do własnych potrzeb. Zmiana kolorystyki to trochę mało.

Może najmniejsza "usterka", ale czemu w gotowych emotikonach nie ma ":*"? Dlaczego? :P Jakaś poprawność polityczna, czy co? :P

Windows Phone 7.5 "Mango"

Na jesień Microsoft planuje wydanie dużej aktualizacji do Windows Phone. Wersja 7.5 ma zawierać ponad 500 poprawek! W tym możliwość ustawienia własnego dzwonka (max. 1MB i 30s., wow!), poprawki dla modułu Bluetooth, nowa wersja IE bazująca na IE9, obsługa Flasha, obsługa Twittera, Office 365, może będzie coś związanego ze Skype, obsługa wielozadaniowości. Pełna lista nie została podana, ale ma być to aktualizacja zwalająca z nóg ;) Wreszcie z wersja 7.5 ma pojawić się polska wersja językowa z m.in. klawiaturą oraz polski Marketplace. Osoby mające wersję 7 będą mogły dokonać aktualizacji za darmo. Niestety nie będzie można zmienić wersji językowej sytemu. Mimo wszystko, wersja 7.5 zapowiada się bardzo ciekawie i z niecierpliwością czekam na premierę :)

Podsumowując

Teflon po dwóch tygodniach mile mnie rozczarował. Jako osoba, która zarzekała się, iż nigdy nie będzie posiadać niczego z dotykowym ekranem, mogę z czystym sumieniem polecić telefon z Windows Phone 7 dla osób, które szukają prostego i szybkiego telefonu bez zbędnych bajerów i zagłębiania się w niezliczone opcje urządzenia.

Jeśli komuś się nie spieszy warto poczekać na premierę 7.5, ażeby sprawdzić czy naprawdę nowsze mobilne okienka, będą wolne od niedociągnięć wieku dziecięcego w wersji 7, gdyż obiecano całkiem sporo zmian :) Aczkolwiek, jeśli komuś nie przeszkadza brak UI w języku polskim, to można śmiało kupić już teraz i zrobić update do 7.5 (update będzie już miał polską klawiaturę).

Oczywiście telefon z Windows Phone 7 mimo kilku braków, prezentuje się bardzo przyzwoicie. Szybkość i intuicyjność obsługi stawia ten model/system w czołówce telefonów dotykowych. Dużo zmian, związanych z aktualizacją do wersji 7.5, może jeszcze szybciej zwiększyć ilość użytkowników Windows Phone 7.

Plusy:

  • świetny UI
  • szybkość działania
  • prostota i funkcjonalność
  • wzorowa integracja z Facebookiem
  • szybko rozwijający się Marketplace
  • intuicyjnie zrobiona obsługa "kopiuj wklej"
  • przyjemność płynąca z używania telefonu :)

Minusy:

  • bateria mogła by być lepsza
  • brak polskiej klawiatury
  • dla niektórych za małe literki/ikony w dolnym menu dla aplikacji
  • brak profili dźwiękowych
  • niemożność zmiany dźwięków na własne
  • "bezużyteczny" Bluetooth

Ocena: 5-/6

Telefon można już kupić za około 1200zł.

Pozdrawiam

Dodam tylko, iż mimo wszystko, wyciągnąłem z szafy starą, poczciwą NOKIE 3410 z nową baterią 1250mAh, którą zabieram z sobą na rower. Mimo wszystko wolę trzymać stary telefon z kluczami, łatkami i spinką do roweru :P Zauważyłem zaś, iż NOKIA 3410 obecnie zwraca większą uwagę, niż wszelkie telefony dotykowe ;)

Powiązane: Windows Phone 7.5 Mango - (R)EWOLUCJA? Polski Windows Phone 7.5 Mango (aktualizacja) i Marketplace via Zune

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny. Narodziny gamedevu z ducha demosceny w Polsce - Piotr Marecki i Tomasz TDC Cieślewicz, recenzja książki

Tytuł książki jest mocno rozbudowany i zapewne pierwsze spojrzenie na okładkę może odstraszyć potencjalnego klienta, jednakże, warto dać szansę tej pozycji. Zaskoczeń jest kilka, chociaż nie tylko tych pozytywnych. Zatem przejdźmy do krótkiej recenzji "Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny". TDC - Demoscena, Atari, Mirage i piractwo w Polsce Książka jest zbiorem historii opowiadanych przez Tomasza TDC Cieślewicza. Swoje przygody z IT zaczął w 1988 roku, kiedy to otrzymał Atari 800 XL. Od 1989 roku związany był z Mirage i jako jeden z najmłodszych tworzył gry na rynek polski. Był również współpracownikiem "Bajtka" i członkiem redakcji "Atari Magazynu". Bardzo mocno związany z demosceną Atari, gdzie tworzy do dziś. Zaangażowany w szkolenia i warsztaty z programowania. Obecnie redaktor Atarionline.pl Przyznaję, że wcześniej nie słyszałem o Tomaszu Cieślewiczu, ale po przeczytaniu tej książki śmiało można powiedzieć, że dziś zapewne byłby fre

Comet - MVU w MAUI bez XAML, czyli próba dogonienia Fluttera

MAUI jest już z nami od kilku miesięcy i jest bardzo mocno promowane przez Microsoft. Jest to niezmiernie ciekawa opcja do pisania aplikacji pod różne systemy i środowiska. O ile jednak w przypadku pisania aplikacji desktopowych czy webowych, taki MAUI jest ciekawostką dla deweloperów .NET, to w przypadku świata mobilnego jest zupełnie inaczej. Rok temu w listopadzie 2021 pisałem o tym jak tworzenie mobilnych aplikacji w .NET jest nie lada wyzwaniem. Oficjalne zakończenie wsparcia dla Xamarin.Forms i przedstawienie alternatywy w postaci MAUI, które w 2021 roku nie doczekało się premiery, powodowało ból głowy mobilnych deweloperów .NET. Mimo, iż w maju 2022 roku MAUI miało oficjalną premierę, to nadal sytuacja nie jest wcale lepsza.  Samo MAUI nie jest jeszcze narzędziem, które można uznać w 100% gotowe na to, aby pójść z nim na produkcję. Wiele jeszcze mniejszych niedoróbek i problemów spędza sen z powiek deweloperów mobilnych w .NET. Mimo, że dostaliśmy wersję finalną, nie jest to we

Drukarka Epson EcoTank – napełniamy tusze, analiza w szczegółach (Epson EcoTank L3110)

Drukarka dostarczona od Epsona do testów jest już u mnie jakiś czas. Jest ona reklamowana jako jedno z najtańszych urządzeń na rynku w kwestiach eksploatacyjnych. We wcześniejszym wpisie ( Tanie, cebulowe drukowanie z Epson EcoTank L3110 ) przedstawiłem kilka suchych faktów odnośnie samej drukarki. Dziś przyszedł czas na trochę praktyki. W pierwszej kolejności zobaczymy jak napełnia się tuszami ów sprzęt i czy nie sprawa to problemów natury technicznej lub "logistycznej". Epson EcoTank - sposób na tanie i dobre drukowanie EcoTank to całkiem ciekawy sposób na drukowanie bez kartridży. Zamiast tego w drukarce znajdziemy 4 przezroczyste pojemniki na tusz (Czarny, Magneta, białY, Cyan). Pojemniki napełniamy tuszem z butelki. W takim przypadku oryginalny tusz kosztuje ok. 27 zł (65 ml), co jest niezmiernie atrakcyjne cenowo. Napełnienie jest szybkie, a co ważne nie upaćkamy się w tuszu, gdyż każda z buteleczek ma blokadę (kuleczka w szyjce) przed wylaniem. Dodatkowo nie przele

Wojny konsolowe, Blake J. Harris — recenzja książki (SEGA, Nintendo i batalia, która zdefiniowała pokolenie)

Nie ma co tu owijać w bawełnę i nudzić wstępem na siłę. Książka jest świetna i jeśli interesujesz się grami retro lub ogólnie historią przemysłu rozrywkowego, to jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Nawet więcej, warto znać omawianą książkę jako szersze spojrzenie na obecną branżę gier, a uwierzcie, że znajdziecie wiele analogii do obecnych poczynań tuz świata growego.  Sega od środka Książka nie jest cieniutką pozycją, a całkiem opasłym tomiskiem  w twardych oprawach. Ma ona prawie 600 stron i dość niewielką czcionkę, więc jest tu sporo do poczytania. Po środku mamy kilkadziesiąt kolorowych zdjęć z tamtych lat, które ogląda się zupełnie inaczej podczas lektury, wiedząc już kim są dane osoby na fotografiach.  Książka opisuje Segę od momentu przejęcia przez  Toma Kalinske  posady CEO Sega of America w roku 1990, a także wcześniejsze perypetie gigantów branży rozrywkowej w latach 80-tych. Początek Wojen konsolowyc h zaczynamy od poznania Toma na wakacjach na Hawajach, gdzie s

222 polskie gry, które warto znać - Marcin Kosman, recenzja książki

Marcin Kosman dał się poznać jako autor ciekawej pozycji o polskim game devie: " Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych ". Po pięciu latach wraca z nową książką, również związaną z polską branżą grową, ale w zupełnie innej formie. 222 polskie gry "222 polskie gry, które warto znać" to wyjątkowa książka. Co więcej, to nie jest książka jako taka, a bliżej jej do albumu. W języku angielskim funkcjonują one jako tzw. "Coffee table books", czyli książki/albumy bardziej do oglądania, niż do czytania. Tak jest właśnie z omawianą pozycją. W twardych okładach, w formacie B5 i na pięknym, kredowym papierze, znalazło się 222 polskich gier z lat 1983-2019. Każda strona to duża grafika, z kilkoma zdaniami o grze od autora książki, a czasem również dodatkowy, akapitem od osób tworzących dany kawałek softu. Wybór gier jest na tyle szeroki, że można śmiało powiedzieć, iż wybrano faktycznie najbardziej znaczące i rozpoznawalne tytuły. Jako,

Windows Phone — pierwsze uruchomienie, wstępna konfiguracja oraz garść porad

Dostałeś urządzenie z Windows Phone pod choinkę, ale nie miałeś nigdy styczności z systemem mobilnym od Microsoftu? Chcesz dowiedzieć się jak skonfigurować smartfon, co warto zainstalować oraz przeczytać garść porad? Jeśli odpowiedziałeś choć raz "TAK", to ten wpis jest właśnie dla Ciebie :) Zapraszam :) Każdy z nas po pierwszym uruchomieniu telefonu zastanawia się jak szybko i optymalnie skonfigurować urządzenie. Dodatkowo dochodzi aktualizacja najważniejszych składników systemu oraz instalacja niezbędnych aplikacji. W tym poradniku przedstawię jak poprawnie przejść przez te zagadnienia i jak szybko skonfigurować urządzenie z Windows Phone. Używany smartfon = reset ustawień Jeśli kupiliśmy używany telefon warto zrobić reset ustawień. Nie ma sensu cofania zmian wprowadzonych przez kogoś, co więcej nie zmienimy konta Microsoft na własne. Wyczyszczenie smartfonu dokonamy przez menu Ustawienia => zakładka aplikacje=> informacje i klikając na przycisk zresetuj t

Duke Nukem Forever - wydany!

czerwca zakończyła się 14 letnia męczarnia/produkcja gry Duke Nukem Forever! :) Wreszcie nasze spragnione palce, z odciśniętymi klawiszami WSAD, mogą zanurzyć się w świat Dukea... Tak chyba by było, gdyby gra wyszła z 8-10 lat temu. Powiem szczerze, że jakoś nie zelektryzowała mnie wiadomość o wydaniu DNF, ale zacznijmy od początku... One man, one world, one million babes to save!! Pierwsze dwie części ('91 i '93 r.) były typowymi platformówkami. Były miłe i bardzo grywalne jak na tamte czasy. Bardzo dobre i porządne produkcje. Jednakże dopiero trzecia część Duke Nukem 3D, zapoczątkowała Dukomanie trwającą do dziś. Gra wydana w 1996 r. była strzałem w dziesiątkę! Świetna jak na tamte czasy grafika (mimo modeli 2D udających 3D) i naprawdę świeży humor, tworzyły grę godną zagrania i wciągnięcia się w nią na dłuuugie godziny. Jeśli dodać do tego szczyptę erotyzmu i niespotykaną wówczas interakcję z otoczeniem, wyłania się nam gra, która zawładnęła światem na długie

Programowanie pod WP7.5, czyli Windows Phone od kuchni

Po miesiącach szaleństw z Windows Phone, nieskończonej liczby instalacji i deinstalacji, kilku flashowaniach, grzebaniach się w MFG, aktualizacjach (udanych i tych zakończonych niepowodzeniem), przyszedł wreszcie czas, ażeby "spoważnieć" :P i napisać coś własnego na Windows Phone 7.5. Od razu napisze, że jest kilka problemów (i to wcale nie natury programistycznej). Dla kogo? Chcący zacząć programować dla Windows Phone 7(.5) powinniśmy umieć "na dzień dobry" podstawy C#/VB oraz podstawy Silverlighta lub XNA jeśli zechcemy tworzyć gry (także na XBox360!). Aplikacje pisane są w Visual Studio 2010 for Windows Phone. W Tym krótkim przewodniku postaram się opisać jak zacząć przygodę z pisaniem aplikacji na Windows Phone. A zatem, do dzieła! Visual Studio 2010 for Windows Phone Jak już wspomniałem przygodę rozpoczynamy od instalacji Visual Studio 2010 for Windows Phone http://www.microsoft.com/visualstudio/en-us/products/2010-editions/windows-phone-developer-too

Nokia Pocztówka - wyślij za darmo pocztówkę ze swojej Lumii!

Zapewne słyszeliście o aplikacjach, które pozwalają na wysłanie ze smartfona własnej wizytówki. Całość sprowadza się często do wybrania zdjęcia i zapłacenia z wydruk oraz przesyłkę. Polski oddział Nokii postanowił pójść o krok dalej i ponownie użytkownicy Lumi z Windows Phone mogą mieć powody do zadowolenia i czuć się wyróżnieni. Za darmo? Tak! Zatem, jeśli posiadacie Nokię Lumię z Windows Phone (zarówno w wersji 7. jak i 8.) szybciutko pobierajcie ze Sklepu Windows Phone aplikację Nokia Pocztówka . Skąd ten pospiech? Nokia (odział w Polsce) zorganizował wzorową akcję promującą Windows Phone, ale przede wszystkim ich Lumie. Otóż każdy posiadacz Nokii, może za darmo pobrać aplikację Nokia Pocztówka . Dzięki niej za darmo wyślemy pocztówkę ze zdjęciem z Lumi! Bez żadnych ukrytych kosztów, wszystko za free :) Całość sprowadza się do wybrania zdjęcia z albumu lub bezpośrednio z aparatu. Następnie możemy dodać jeden z pięćdziesięciu filtrów i wykadrować grafikę. Teraz prz

Licznik Blogowy - wtyczka do Chrome/Opery/Firefoxa dla każdego Blogera portalu [aktualizacja 08.04.14 (nowe funkcjonalności)] 0.6

Wielu z nas zapewne spogląda często na swoją listę Popularne wpisy , która pokazuje najczęściej komentowane publikacje na naszym prywatnym blogu. Cóż, można śmiało powiedzieć, że równie ważnym czynnikiem popularności wpisu jest również ilość wyświetleń. Niestety, aby zobaczyć licznik wyświetleń musimy wejść ręcznie do każdego wpisu z okna edycji i tam wyszukać tej informacji. Nie jest to ani szybkie, ani optymalne. Nie jest łatwo znaleźć wpis, który jest najbardziej popularny, gdy mamy ich wiele. Przeszukiwanie wszystkich publikacji i ręczne wybieranie tych najbardziej poczytnych jest baaardzo niewygodne. Oczywiście, postanowiłem coś z tym zrobić i tak powstał... Licznik Blogowy dobreprogramy.pl Licznik Blogowy dobreprogramy.pl to wtyczka do Chroma, nowej Opery i Firefoxa, niezbędna dla każdego blogera na portalu. Dzięki niej w prosty sposób wyświetlimy: listę najczęściej wyświetlanych własnych wpisów z ilością wyświetleń na dany czas datę modyfikacji wpisu spra