XAP Handler - instalacja homebrew z urządzenia


Po tym jak wyszedł WP7 Root Tools, już nie trzeba posiadać przerobionego systemu, aby móc instalować aplikacje, wymagające praw roota.

desk [join] desk

Dzięki temu otworzyły się drzwi do instalowania aplikacji np. homebrew bezpośrednio z urządzenia bez podłączania do komputera (Bazaar, wAppStore). Teraz, dzięki aplikacji XAP Handler, otrzymujemy możliwość instalacji plików XAP bezpośrednio z sieci! Wystarczy wejść na stronę i kliknąć na link z plikiem XAP. Zostanie on pobrany, a XAP Handler zajmie się resztą. Zainstaluje aplikację na naszym urządzeniu.

desk [join] desk

Jedynie co musimy mieć to, odblokowany telefon interop, aby móc za pomocą WP7 Root Tools, dać prawa roota dla XAP Handler. Nic więcej. Całość przebiega automatycznie i szybko. Obsługiwana jest zarówno czysta instalacja jak i aktualizacja. Mała rzecz, a cieszy.

Jest to kolejny krok po WP7 Root Tools, ku temu, aby mając oryginalny system WP7 (nieprzerobiony), można było uzyskać więcej swobody i dostępu do systemu.

Obecnie powoli, w pełni otwarte, przerobione wersje systemu Windows Phone (custom ROMy), oprócz możliwości uruchomienia natywnych aplikacji, nie oferują na ten moment dużo więcej, niż oryginalne systemy z odblokowaniem interop. Czy jest sens instalowania tego typów systemów, tylko jedynie w celu aby mieć Operę Mobile? Dzięki WP7 Root Tools + XAP Handler + Bazaar + wAppStore można spokojnie mieć dostęp do większości ciekawych aplikacji homebrew rozszerzających możliwości systemu i zwiększających komfort pracy.